Program Na jedné lodi 2020

10:00
10:05
Zahájení

Připravte si k ruce dobré pití a něco na zub. Čeká nás skvělá party a počítejte s tím, že až se na letošní loď připojíte, nebude se vám chtít od počítače odcházet ;)

10:05
10:35
Proč a jak o problémech přemýšlet ze systémového hlediska

Naladíme vás na systémová řešení. Tančit se systémy nás totiž baví a Ashoka Fellows vás naučí pár základních kroků.

  • Zdeněk Slejška (ČR, Nadační fond Eduzměna) představí, jak pracuje na tom, aby se všechny české děti učily s radostí, na plno a s rovnými šancemi.
  • Martina Bodnárová (SR, Supertrieda) našla způsob, jak hrou předejít šikaně a rozvíjet všechny talenty dětí, a to nejen na Slovensku, ale třeba i na Filipínách.
  • Radek Hábl (ČR, Institut prevence a řešení předlužení) změnil to, jak česká společnost pohlíží na dlužníky a dál pracuje na tom, aby 10 % Čechů nebylo paralyzováno extrémním předlužením.
10:35
10:50
Speednetworking

Proto tady všichni jsou, a přesto se toho 3 účastníků lodi nejvíce bojí: seznamování. Během těchto deseti minut hodíte starosti za hlavu a zjistíte, že bavit se s?neznámými lidmi může být radost i pro vás.

Speednetworking je hra, při které si vyzkoušíte, jak potkávat nové lidi online, a připravíte se na hlavní část programu.

10:50
11:15
Diskuze

Hlavním hostem je Šimon Pánek, spoluzakladatel a ředitel humanitární organizace Člověk v tísni. Šimon za svůj život nasbíral řadu zkušeností se spoluprací, která dokázala velké změny, zažil ale i chvíle, kdy to nefungovalo. Budeme se bavit o tom, jak akcelerovat spolupráci mezi organizacemi, i o tom, jaké jsou ještě neobjevené možnosti spolupráce mezi českým neziskem a byznysem.

11:15
13:00
Networking

Najděte v Guestlistu ty, které chcete poznat, a jedním kliknutím se s nimi propojte. Takhle jednoduché to letos bude. 

Hlavně si ověřte, že jste se do Guestlistu registrovali i vy ;) 

Program Na jedné lodi 2020