Na jedné lodi 2017

Třetí setkání zástupců nezisku a byznysu se uskutečnilo 18. července 2017 tradičně na palubě lodi Cargo Gallery.

Tématem večera bylo měření společenského dopadu organizací. Kdo na loď přišel, ten se dozvěděl jak začít se sledováním dopadu a jak to může celkově prospět jeho organizaci. Hosté představili příklady dobré praxe z České republiky i zahraničí. Součástí večera bylo také historicky první vyhlášení výherce ceny Sleduj dopad. V této soutěži se vyhodnocují výroční zprávy, které nejlépe zachycují společenský dopad organizace. Na prvním místě se umístila výroční zpráva společnosti EDUin. O druhé místo se pak podělily organizace Green Doors a Člověk v tísni.

Hlavními hosty večera byli:

Antonia Orr - Šéfka neziskové organizace Coalition for Efficiency. V současné době se zaměřuje na rozšiřování programu Measuring the Good, který funguje ve spolupráci s organizací Volunteering Matters a poskytuje organizacím účinnou a dostupnou podporu pro sledování společenského dopadu. Dříve působila jako generální ředitelka organizace ETC Charity, kde vyvinula metodologii pro sledování společenského přínosu v oblasti komunitní dopravy. V roce 2013 pomáhala se spouštěním a rozvojem UnLtd’s Global Social Entrepreneurship Network, mezinárodní sítě pro organizace podporující společensky prospěšné podnikatele.

Barbora Komberec Novosadová - Manažerka Dobrovolník.cz, portálu, který zapaluje pro dobrovolnictví a je místem setkání lidí, kteří realizují projekty s pozitivním společenským dopadem. Ve vedení Dobrovolník.cz má možnost propojovat jak jednotlivce a organizace občanského sektoru, tak i firmy, pro které je dobrovolnictví přirozenou součástí jejich kultury.

 


Fotogalerie

Autor: Jan Hromádko